Pedagógusképzés

Horizontok és dialógusok konferencia

magyar
Neveléstudományi és romológiai konferencianapok 2015. május 6-9 között kerülnek megrendezésre a Pécsi Tudományegyetemen a Neveléstudományi Intézet és az „Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola szervezésében.

A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Neveléstudományi Intézete és az “Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola hármas konferencia megrendezését határozta el. Az intézethez és a doktori iskolához köthető hagyományos konferenciák programját időben és műfajokban összehangolja, lehetőséget adva a transzdiszciplináris összefüggések artikulációjának erősítésére.

A konferencia vertikális fókuszait a hagyományos konferenciák kontextusai, narratív dimenziói határozzák meg.

• VI. Iskola a társadalmi térben és időben
  • III. Autonómia és Felelősség - Tanulásközpontú pedagógia konferencia, a pedagógusképzés reformjának folytatása
  • IV. Romológus konferencia

A konferenciák közötti kapcsolatot részben a fenti tematikus fókuszok, részben horizontális narratívák képviselik:
  • Kompetencia alapú pedagógusképzés intézményfejlesztési kontextusban
  • Inkluzivitás-interkulturalitás
  • Multiperspektivitás

Előadás nélküli résztvevőként jelentkezni lehet akár csak az egyik, akár mindhárom konferenciára.  A konferencia ingyenes, de on-line regisztrációhoz kötött! Kérjük, hogy legkésőbb 2015. április 30-ig regisztráljanak az alábbi honlapon.

Minden érdeklődőt sok szeretettel várnak a szervezők!

További információ: http://kompetenspedagogus.hu
A konferencia helyszíne: PTE BTK ’B’ épület, Pécs, Ifjúság útja 6.
A konferencia időpontja: 2015. május 6-9.

You shall not pass!